Zobrazují se příspěvky se štítkemDěje se v Doupěti. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemDěje se v Doupěti. Zobrazit všechny příspěvky

čtvrtek 29. března 2012

Že bychom to zasejc rozjeli?

Kvůli absolutnímu nedostatku času jsme sa s Krizou rozhodly Tlupu zmrazit, zrušit, vymazat atd. Ale jak tak koukám, stále to tu nějak neuhnilo, ba dokonce rostou odnože. Na projekt Bilba, Cirrat a spol. sa stále čeká, nicméně, čekání si můžeme pokrátit řáděním v Tlupě, ať nevyjdete ze cviku.

Dáme to zase do kupy?

Kde začít, co udělat, jak to rozjet? Máte nějaké své oblíbené špeky? Doupě nejní od toho, aby sa odnože nudily, ale aby nám tu kvetly. 

Podle záznamů domény blogger.com tu máme jisté indicie. Třeba kecy tety Irmy byly vcelku oblíbené, soutěživé a zvědavé povahy měly v oblibě fotohádání. Ani vyřazovací duely prý nebyly úplně volné. No, uvažuji o tom, že bychom uvolnili zase trochu místa pro ostatní, přistavíme nějaké pelechy navíc a duely necháme na žhavější chvilky, co říkáte?

Časy se mění, lidé se mění. Pokud máte pocit, že znáte blogera, který by to tu oživil, rozvrtal a rozvířil, proč jej sem také nepřihlásit? Koukám, že nějaké přihlášky zde jsou, že bychom je vyřídili? Pokud máte pocit, že musíte něco udělat, neptejte se a udělejte to!

Jaro je už konečně tu, třeba řádění v Tlupě opět ožije...

pátek 28. října 2011

Dunky žalky a co dál?

Milí čtenáři, děkujeme Vám za pozornost a za Vaši přízeň. Tlupa už dávno nevyhovuje době a potřebám náročných čtenářů, proto jsme se rozhodli spolupracovat na něčem zbrusu novém pod taktovkou Cirrat, Bilba a spol. Momentálně shromaždujděme to nej nej nej pro čtenářstvo, blogerstvo  a ostatní obludstvo.
Cokoli, co se Vám na programech, článcích, systémech, atd. líbilo, prosím nezapomínejte, uložte v hlavě a co nejdříve připište pod tento článek. To dobré zachováme a ostatním se zabývat nebudeme, aby mohlo vzniknout unikum na věky věkův (myšleno obrazně, ale kdo ví?).

Veškeré připomínky, ideje, vzpomínky, zájmy, kritika a vše co s komunitou blogerů souvisí, zaznamenejte prosím pod tento článek, víc hlav víc ví a více hlav přitáhne.


Děkujeme a prozatím se loučíme.

neděle 3. července 2011

Poznej herce

Wraithomilka Nass je hádává dušička, věřím, že už se nemohla dočkat, a proto zveřejním její pátračku.
Dnes máte za úkol zjistit jméno herce a zpěváka, rodáka z Moravské Třebové.
K tomu také divadlo, v jehož souboru momentálně působí. Napovíme, že si v tomto divadle zahrál například pana Šefelína.
A když už jsme v tom, z jaké hry je pan Šefelín?

Hádáme jméno herce (a zpěváka), divadlo, ve kterém působí a hra z níž pochází postava pana Šefelína.

středa 15. června 2011

Oblečte se do fialova a podpořte naše babičky a dědečky

Jací jsme my, takoví byli oni. Jací jsou oni, takoví budeme i my. Stejně jako my měli příležitost to na tom světě pořádně rozjet. Sice už nemají tolik sil, už nejsou tak mladí a krásní jako my. Ale jsou to pořád naši blízcí, jsou to pořád lidé. A i když mají zlatý hřeb za sebou, mají právo si užívat toho krásného, co nám svět nabízí, stejně jako my.

neděle 8. května 2011

Zpráva rychlokvaška: Tlupozdrb

Kvůli MS v hokeji 2011 je tento víkendový online Tlupozdrb přesunut na sobotu 14. 5. 2011 na 19:00. Děcka, fanděme Čechům v derby proti Rusům!! Pak to zdrbeme online po Skype.

PS: Ano, uznávám, byla hloupost pořádat Tlupozdrb při tak důležitém hokejovém utkání. Příště se takto organizace nezvrtne, slibuji.

Jelikož Kittanya po práci padla na hubu a usla, hluboce se omlouvá. Tlupozdrb je dneska (15. 5.) v šest hodin večer.
Drbat se bude MS v ledním hokeji 2011 na Slovensku, bude přizván jeden kontroverzní host (záleží na rychlosti jeho připojení k internetu v mobilním telefonu), další témata jsou čistě dobrovolná a na závěr se rozloučíme výběrem tématu Tlupozdrbu na příští týden. 

pondělí 25. dubna 2011

Přívalová vlna

Milí členové, mazáci i nováčci. Konečně nám napravili servis a tak jsme znovu mohly otevřít své brány. Do našich řad vstoupilo 14 dalších tvořivců, jistě si je rádi najdete v seznamu členstva. Prozradím, že nejvíce přibylo u deníčkářů.
Když už jsme u toho, přemýšlím, zda by se vám líbila taková malá deníčková rubrika ze života psího. Jistě jste zaznamenali, že aktivita tu trochu poklesla...ono je venku totiž moc hezky a když se navíc s tou němou tváří jít "musí", špatně to dopadá. I když jsem pouze psovod v záskoku, několik historek se mi již nashromáždit podařilo. kdo z vás by je chtěl slyšet před spaním?

středa 20. dubna 2011

Chraňme si své největší bohatství!

Vyhlašuju fofr akci za naši krásnou Šumavu! Bohužel jsem se o této akci dověděla teprve až dnes. Pokud si ceníte našeho největšího bohatství, které máme desítky, stovky let, pokud se cítíte být Čechy, pokud chcete uchovat tak krásnou památku pro další generace a na stará kolena, chraňte Šumavu!
Stačí tak málo. Stačí jen vyplnit pár údajů a dát tak najevo ministerstvu životního prostředí svůj nesouhlas.


Pod článkem najdete formulář, do kterého vepíšete údaje o své identitě a tím tak podpoříte Šumavu. Nenechme si ji vykácet, zničit a zkomercializovat!

Podepisujte, rozšiřujte a nadávejte. Neseďme se založenýma rukama. 

středa 23. března 2011

Jarní spaní a další provozní záležitosti

Dobrý večer, Tlupo. Potřebovala bych s obyvateli Doupěte probrat pár veledůležitých provozních záležitostí.

středa 9. března 2011

Fronta přede dveřmi

Milí spoluputovníci, u vstupních dveří se nám kdosi tlačí. Zejména pak kategorie "Uvízlo v síti", kde jsou blogy, které nejsou zaměřené žádným směrem se zdá býti plná. I ostatní škatulky se blíží k okraji. Máme tu návrh na novou kategorii a to Deník. Tam by se mohla přesunout část blogů z kategorie Ze života, která by se věnovala spíše než deníčkování glosám o životě tak, jak to píše třeba Vojta nebo mistr Novák. Proto prosíme, pokud se cítíte býti více v té či oné kategorii, nebo víte o někom, komu by deníčky sedly více, přihlaste se. Uvolní se místo pro další členy a kategorie se zpřehlední.

pondělí 7. března 2011

Nové rubriky: Den za dnem - P52

Dobré pondělní odpoledne. Po ohlédnutí zpět k plánům, které jsem pro Vás v minulosti přichystala, mne příjemně překvapilo, s jakou vervou jste se do nich pustili a jak Vás mrzelo, že by se měly, byť jen na chvíli zrušit. Doupě Autorské tlupy je pro všechny špatnosti a srandy. Mám pro Vás malý návrh.

pátek 4. března 2011

Vytvořme si nový svátek!

Ano, čtete správně. Doupě Autorské tlupy je to správné místo, kde se vyřádit. Jestli máte po krk zkomercializovaných svátků, které někde postrácely svůj původní význam a svoji tradici a zda-li máte chuť s tím něco udělat, račte, vstupte a neohlížejte se.

pátek 25. února 2011

Myšlenky chrousta

I napadlo jednou princeznu Hospodyňku, při cídění měděných pánví do lesku slunce, při naducávání královských polštářů, vprostřed toho, když za modrý knoflík přišívala červený, a bledule na to koukaly jako z jara...zkrátka napadlo jí tisíc různých věcí a všechny je hned zase zapomněla.
Že je to škoda? Jestli nechcete všechny své malé myšlenky vysypat z kapes kabátů, schovejte je tady u nás, pošvitořte si s ostatními. Otevírá se první Pupíkováhání, diskuze o nesmtrelnosti chrousta!

Odteď bude viset vpravo v horním menu, kam také prosím pište své komentáře.

čtvrtek 17. února 2011

Admini Doupěte se představují

A je to tu! Doupě se nám kupí samými bezvadnými blogery. Teď je řada na Tlupě, co může blogerům v Doupěti nabídnout.

středa 16. února 2011

Bez cenzury

 + Edit od Kitt a krizy

Začalo to jako malý nápad v několika hlavách, pokračovalo to jako dobrovolnická práce pro několik set nadšenců i mrmlajících. A pak přišel byznys, malé žabomyší války, velké nadávky, všudypřítomné lži a končí to cenzurou na nejmenovaném serveru...
Myslely jsme, že se to obejde bez praní prádla, všichni se chytí za nos a situace se vyřeší ve prospěch všech zúčastněných. Jenže ticho po pěšině, o výsledcích naší dlouhé práce se rozhoduje bez nás - a vás. Zdá se, že zase padají hlavy. Jen ne ty správné, myslím.
Je načase uvědomit si, kdo tahá za které drátky. A proto otevírám diskuzi, kde se nás můžete zeptat na jakoukoli otázku ohledně naší činnosti na klub.blog.cz a o našem odchodu odsud. Vše se pokusíme zodpovědět v informačním článku.

středa 2. února 2011

Průzkum trhu

Milé členstvo, už se vás tu nakupilo poměrně dost, a my jsme na druhé straně shromáždili hromadu nápadů a projektů, které vám chceme nabídnout. Aby však byly zajímavé a přínosné, je třeba, abyste na ně reagovali v komentářích, popř. se účastnili delší psanou, či výtvarnou formou ... Začali jsme rubrikou Kutiská výzva, která se zaměřuje na pracovní činnost - a věřte, že máme co nabídnout. Jen nyní je řada na vás, poslat nám své návody.
Dále se vás proto chceme zeptat, jaká nová témata by vás zajímala. Rozjíždí se Anglický trénink a na popud Lištičky, patrně také připravíme něco francouzsky*. Nepůjde o jazyková cvičení, jejichž doplňování si užijete do sytosti ve škole, chceme vám ukázat další možnosti, jak se zábavně zlepšit v jazycích i mimoškolně.
Byl-li by zájem, můžeme zřídit matematicko-fyzikální poradnu, víme, že mnoho z vás zrovna s těmito předměty zápasí, a to celkem zbytečně.
Mnohá školní léta nás také poučila, jak např. vypracovat referát, osobní presentaci, či podávat přihlášky na vysokou školu. I o to vás můžeme obohatit. Zkrátka povězte, co byste v Autorské tlupě rádi našli a čeho se zúčastnili, ať už jde o témata, nebo zřízení návštěvní knihy či diskuse.

Komentáře jsou tu pro vás.

neděle 23. ledna 2011

...a jakej byl Goliáš?

Bylo nebylo, už je to nějakej čas, co jsme se tu tak pěkně sešli, na tom našem internetu. Začalo to telecím nápadem a pak to rostlo a rostlo. Zkušenosti přibývaly a cesta dál byla čím dál tím jasnější. Přese všechny zádrhele a potíže, kterými jsme si museli projít, zabalit kufry a dokonce se přestěhovat, přes povyk a létající zeleninu, jsme vydrželi.

neděle 16. ledna 2011

Pravidla Doupěte

Doupě


Vítejte v Doupěti Autorské tlupy. Touto dobou zatím jen skromný příbytek, ale řady členů se plní tak rychle, jak je rychlá pověst a jak letí drby virtuálním světem. Jistě každý ve svém krátkém životě udělal chybu. Drobnou, větší, menší, možná téměř smrtelnou. V Doupěti však chyby neexistují. Protože chybami se člověk učí. Protože za svými chybami si blogeři v Doupěti stojí.

Doupě je doupětem proto, že nemá pravidel. 
Doupě je doupětem proto, že je útočištěm vyděděncům, zbloudilcům, zvědavcům, vůdcům, elitním pěšcům, bílým koním, černým vránám nebo i nejmenovaným a volným.
Doupě je doupětem proto, že v něm najdete všechny.
Doupě je doupětem proto, že se hýbe.

pátek 12. listopadu 2010

Koho hledáme?

Narozdíl od dob minulých, v tlupě existují pouze jednotlivé kategorie, do kterých se můžete zařadit. Už tu není místo pro náhodné slovní a obrazové výtrysky do světa internetu. Pokud se k nám přesto chcete připojit, je třeba vybrat oblast, které se zejména věnujete, a na svých stránkách z ní vytvořit samostatný RSS kanál... Případně by bylo možné utvořit nějakou směsnou kategorii, jestliže se neobjeví nějaké zajímavější téma. Vaše nápady a názory uvítáme v komentářích, stejně jako tipy na vaše oblíbené stránky.


(Článek zejména pro děvčata, co se hlásí a zatím se u nás nenašla. Jak to vidíte?)

pátek 5. listopadu 2010

Ranní pošta

V minulosti jste byli zvyklí hledat nejnovější články členů na titulní straně, o tuto funkci nebudete připraveni, co je nového můžete zjistit v článku "Právě vyšlo, hned pod záhlavím blogu. Nové články jsou rozčleněny dle jednotlivých tematických okruhů a je jich tudíž více. Zatím jsme vybrali několik málo příkladů, počty se budou rozšiřovat, proto neváhejte a pište nám své tipy, o čem byste rádi četli.

Prozatím omluvte technické nedostatky, systém, zdá se, bojuje s češtinou...

středa 27. října 2010

Autorská tlupa je tady!

Měli jste rádi autorský klub na blog.cz? Přispívali jste rádi do jeho rubrik a sledovali nové články? Pak nezoufejte, šou jede dál. Ve své práci pro vás hodláme dále pokračovat! Nepřijdete o nové články našich členů, ani o možnost publikovat své názory zde.
Složení klubu se však poněkud změní. Máme pro vás celkem 320 míst z 16 oborů. Pokud máte nápad na zajímavou skupinu, do které byste mohli patřit, hlašte se v komentářích. 20 nejlepších od každého zde bude mít možnost zazářit. A jak se (časem) vybere ten nejlepší? Je to snadné, vyberte jiný blog, který je podle vás horší než vy a vysvětlete, proč si troufáte ho nahradit, ve vychvalovacím emailu zaslaném na autorskyklub@seznam.cz, do předmětu vepište slovo TLUPA.