Pupíkováhání

I napadlo jednou princeznu Hospodyňku, při cídění měděných pánví do lesku slunce, při naducávání královských polštářů, vprostřed toho, když za modrý knoflík přišívala červený, a bledule na to koukaly jako z jara...zkrátka napadlo jí tisíc různých věcí a všechny je hned zase zapomněla.
Že je to škoda? Jestli nechcete všechny své malé myšlenky vysypat z kapes kabátů, schovejte je tady u nás, pošvitořte si s ostatními. Otevírá se první Pupíkováhání, diskuze o nesmtrelnosti chrousta!

22 komentářů:

 1. V zájmu entomologickém lze chrousta přišpendliti a fakt nesmrtelnosti tím zpochybnit. Z kapes kabátu pytlík tabáku a koflík čaje hořkého zde pro hospodyňku zanechám.

  OdpovědětVymazat
 2. Když noci jsou tak nekonečně dlouhý
  a nemůžu ani trochu spát,
  v hlavě všechny tajné touhy
  a každé z nich se musím vzdát.

  OdpovědětVymazat
 3. Včera jsem byl v obchodě a zaujalo mě cd, ve kterém se jedna písnička jmenovala "Bilion balkonů, které musely čelit slunci". Napadlo mě: Co když jsou balkóny ve skutečnosti chladnomilná stvoření a celý život na jižním slunci je pro ně utrpení? Vynaleznout balkón byla určitě správná věc, ale kdo rozhodl, že se musí umístit k jihu? Necítily by se štastnější, kdyby hleděly k jiné světové straně? (Pupíkováhám správně?)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobré pupíkozamyšlení. Jak tak nad tím přemýšlím, naše balkóny jsou směr západ a okna taky. Když nejde topení sice mrzneme, ale aspoň je těm nebohým bytostem dobře.
   A co se týče balkónů, vždycky se mi vybaví písnička "Balkónovka", kterou nazpíval REST & Dj Fatte. Buď rád z svůj balkón. Někdo nemá balkón.

   Vymazat
 4. Já když vidím chrousty,
  otázek mám spousty.

  Ale začít se musí od ponravy.
  Vždycky se má začít od ponravy.
  Anebo od balkónů.
  Dá se žena balkónizovat?
  V Praze podpírají balkóny kamenní siláci.

  OdpovědětVymazat
 5. [Michail]Hospodyňka nechává děkovat, za chladnejch večerů přijdou dary vhod (ten tabák je doufám jen šňupací).
  [Ethnea]Tož, zvu aspoň na ten čaj...a na bábovku, jestli ještě zbyla...vlastně klidně přijďte všichni....
  [TlusŤjoch]Balkonizovanou ženu znám jen tu tvou, ale vymetl jsi ji loni poněkud brzy z jara, snad proto se nám žádné jiné neurodilo. Jediný študentík fotograf se teď v našem domě dožaduje balkonizace, žel, my nemáme než oken...
  [Uajiii]Ale na chodbách nám malé balkony rostou a ty jsou stále ve stínu, ale jsou takové zakrnělé a nedomrdlé, z toho soudím, že lépe by rostly na slunci.

  Dnes kukačky vprostřed Prahy sdělily, že pět je záhy. Potom vytí Baskervilla...jak kdybych někde v lesích byla.

  OdpovědětVymazat
 6. Já radši šváby. Minimálně ty z Oggyho.
  Víte vůbec, jak se řekne šváb en francais or in English? Mon frere know it!

  OdpovědětVymazat
 7. [Lištička]Já to vím jen holandsky...a anglicky vlastně taky. Kdo dál?

  OdpovědětVymazat
 8. Já to vím pozpátku, to se taky počítá. Je to ... bávš (zní to židovsky)!

  OdpovědětVymazat
 9. Kriza: Jak se řekne šváb holandsky? O_o

  OdpovědětVymazat
 10. Je to "kakkerlak", znám to díky jedné karetní hře, co přivezla kamarádka holanďanka...a taky tak říkám psovi, když má dělat...potřebu.

  OdpovědětVymazat
 11. Michail: 也是如此。但是有一点我相信那些翻译。;)

  OdpovědětVymazat
 12. [MIchail],[Lištička] moc se tu s tím mandarínským dialektem nevytahujte,jo? :-D

  OdpovědětVymazat
 13. Dobrá, vyháním své "rýpálkovství" z doupěte.
  Btw. Jaké se zde očekává počasí po bouřích v AK? Přijde tsunami rádoby "plev", vyvstanou boje alá Lybie nebo bude útlum v klubování?
  Jestli porušuji distanc AT od AK, tak po přečtení spalte. :-)

  OdpovědětVymazat
 14. 2 Michail: A nebo bye bye blog.cz a vydat se jednou ze dvou cest: jina platforma x konec virtualniho zivota. Verim, ze o tom premysli vic lidi. Na boure nedojde. Kdo ma hrdost, hodi na to bobek. Kdo ne, napise mail a bude se modlit za znovuprijeti.

  A jinak: cockroach ;-)

  OdpovědětVymazat
 15. Michail: S blog.cz jsme skončily, proto žijem na bloggerovi a taky žijem. Takže žádné Tsu-nami nehrozí, leda že bychom si nějaký "fičák party" udělali ;-)
  Co se týče AK, na to nemám chuť se vyjadřovat, už jej ani nesleduji a na blog.cz se přihlašuji raz za čas, aby mi nesmazali blog a všechny články v něm.. Přecejen jich tam mám požehnaně a všechny ještě nemám přešoupnuté na blogspotu. Pan Rulc mě jako člověk zklamal a nemá cenu se jím zabývat, mám daleko důležitější a příjemnější věci na práci. Tož asik táááák.
  Ethnea: to že někdo přechází z blog.cz a do blog.cz je jeho věc. Já osobně jsem přišla na to, že zrovna blogger.com se mu umí velkoryse vyrovnat. Jediné mínus vidím v příliš velké komunitě bloggera a neucelenou českou komunitu na něm. Jo a taky nevím, jak přidat tabulku do článku. Nu což.

  OdpovědětVymazat
 16. Jóóóóóó... Fičák párty!!!! To bychom mohli udělat nějakú srandu, kdyby sa našlo dost lidí v jendom městě... Prostě jen party:-D Nóóóó.. brouk v hlavě... Asi ten šváb...

  OdpovědětVymazat
 17. Má další pupíkováhací myšlenka se týká Kitt: má Kitt smyslný hlas francouzské šansonierky? Halfdann psal, že prý i jop. A předtím, než Kitt promluví, vyfoukne smyslně obláček kouře ze své špičky?

  OdpovědětVymazat
 18. Uajiii: Halfdann měl buď poruchu na reproduktorech nebo poruchu příjmu, v každém případě kecá :-D
  PS: Indicie sú poseté po celém internetu.

  OdpovědětVymazat
 19. Tak mi vrtá hlavou, co s Tlupou? Nějak to tu zdechá a já nevím, jak ten popel mám nažhavit. Má někdo nějaké spešl přání?

  OdpovědětVymazat
 20. Inu dáme tomu umělé dýchko, ono se to nějak vzkřísí :-) Aneb Zdravím tlupo, po dlouhé době! :-)

  OdpovědětVymazat